Výživová poradňa má narodeniny

Ako zvládla Výživová poradňa prvý – kritický rok svojho fungovania so stanoveným cieľom: inšpirovať, pomáhať a radiť ľuďom, ktorí chcú byť jednoducho zdravší?

Cohabitaire-RawFood-056 1

Čo sa teda za prvý rok udialo:

Služby poradne využilo zhruba 60 ľudí -klientmi boli muži, ženy aj deti. Niektorí riešili svoju hmotnosť, ďalší únavu, kŕčové žily, ekzém, hormonálne problémy a jedna klientka potrebovala pomoc s jedálničkom pri histamínovej intolerancii. Všetci klienti odchádzali zjavne spokojní -až na jednu výnimku. S niektorými klientmi som stále v kontakte a viem o ich progrese a  že používajú informácie z konzultácie aj pol roka alebo dlhšie. Podarilo sa im zlepšiť svoj zdravotný stav, z čoho sa teším. Spätnú väzbu s časovým odstupom od konzultácie žiaľ zatiaľ nemám od všetkých klientov – čo je  škoda.

novy  mandle 3 madaras

Ďalších asi 80 ľudí sa zúčastnilo na besedách -prednáškach s témou zdravia a výživy. Tri sa konali v Poprade a jedna v Spišskej Novej Vsi. Najväčší úpech a odozvu mala podľa mňa prednáška:„Odvykanie od cukru“

Niekoľko desiatok ľudí – neklientov dostalo vďaka činnosti Výživovej poradne odpovede na svoje otázky ohľadom stravovania a zdravia.

Nadviazala sa spolupráca s jógovým centom, fitness centrom, lekármi, s lekárňou, ďalšími výživovým poradcami, trénermi a špecializovanou predajňou. Vyskytli sa aj chybné voľby a nutnosť spoluprácu ukončiť..

K práci poradne patrí aj sústavné vzdelávanie, vylepšovanie služieb, hľadanie dodávateľov kvalitných potravín, výživových doplnkov a nezávadných kozmetických a čistiacich prostriedkov, poskytovanie informácií, receptov a inšpirácie na web stránke. Vzdelávanie prebehlo aj produkty sa našli :) :

Prírodná kozmetika

Prírodná kozmetika 2

13  2 banan mandle kakao

 

Články na webe si „našli“ svojich čitateľov -poniektoré aj 200. Posledné mesiace je príspevkov na web stránke pomenej kvôli nedostaku času. Snáď sa to v budúcom roku zlepší :)

Výživová poradňa teda pracovala a fungovala skôr pomaly, kvalitne a vytrvalo a „v menšom merítku“ ale splnila svoje ciele. Každý pozitívny vlpyv na zdravie ľudí sa ráta :)

A do ďalšieho roku sa už črtajú nové možnosti spolupráce a rozširovania informácií, pozvania na besedy -prednášky :)

vyzivova-poradna-nove-logo-ceresne-90vyska

 

 

 

Posted in Aktivity, Článok.