Prírodná kozmetika 2

26

Ako som spomínala na konci článku Prečo prírodná kozmetika,

odhodlala som sa vyskúšať kozmetiku značky PONIO.

Za touto značkou je mladá a šikovná žena, ktorá starostlivo vyberá ingrediencie, vymýšľa nové postupy výroby a myslí dokonca aj ekologicky :) Nepoužíva škodlivé ftaláty, parabény a SLS, preto jej veľmi fandím. Z ponuky ma zaujali hlavne tuhé šampóny, tzv. šampúchy a pleťový krém.

Takže šampúch citrón+rozmarín+žihľava

vyzerá trochu ako okrúhle mydlo. Veľmi pekne vonia a ľahko sa používa. Konečne prírodný šampón, ktorý aj pení a naozaj umýva vlasy! Dorazil v tenkom papierovom sáčku, z ktorého som ho preložila do

plechovej dózy. Aby dlho vydržal a zbytočne sa nerozpúšťal, je dôležité aby neležal vo vode.

27

Pleťový krém vanilka+kokos

Nechcelo sa mi veriť, že z kokosového tuku sa dá pripraviť ľahký krém..a že vôňa vanilky a kokosu nebude ťažká a silná. Krém ma ale veľmi milo prekvapil, je naozaj ľahučký ako šľahačka a jeho vôňa je jemná. Pripomína mi vanilkový mliečny dezert Miláčik z môjho detstva. Zloženie tohto prírodného krému je neporovnateľne lepšie a „čistejšie“ ako zloženie drahých francúzskych krémov z lekárne.

Keď som sa vrátila z víkendovej stanovačky vydymená a vykúpaná vo vode páchnucej rybami a riasami, veľmi som sa potešila keď som zacítila vôňu môjho nového vanilkového krému v kúpeľni :)

11

Ďalšia prípravky, ktorú môžem odporučiť sú ratlinné oleje značky Biopurus. Sú lisovné za studena a obsahujú vitamíny a antioxidanty, ktorými môžeme nakŕmiť seba aj svoju kožu. Koža nieje guma a všetko, čo na seba natrieme sa vstrebáva aj do krvi! :)

Už druhé leto používam olej z malinových semien namiesto opaľovacieho krému. Vonia príjemne a naozaj funguje! Vyhla som sa spáleniu aj kožnej alergii. Používanie je ale trochu nepohodlné -ako u každého telového oleja.

28

Avokádový olej používam namiesto telového mlieka a s jeho účinkami som naozaj spokojná. Dúfala som, že bude ľahší a menej mastný ale čo už :) Vonia trochu ako olivový olej, občas ho miešam s levanduľovou silicou.

 

A na záver – typ na balzam na pery s krásnou vôňou čokolády

Čisté kakaové maslo  sa momentálne najčastejšie predáva vo forme malých „mincí“, ktoré sa ľahko zabalia a nosia v kabelke. Kakaové maslo sa rozpúšťa pri teplote tela, takže potretie pier je jednoduché. Ale pozor, v horúčavách sa rozpustí v kabelke rovnako ako väčšina tyčiniek na pery :)

Ak ho chcete použiť ako telový olej, môžete ho rozpustiť vo vodnom kúpeli. Budete „na zjedenie“ :)

12  13

Posted in Aktivity, Článok.

One Comment

  1. Pingback: Výživová poradňa má narodeniny | Výživová poradňa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *