Odšťavovač

sana_omega

Ak to myslíte s výživou vážne, odporúčam Vám kúpiť si dobrý odšťavovač. Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy Vám zmenia život :)..nepreháňam. Chutia deťom aj dospelým, vyživia telo a akosi vymažú chuť na nezdravé potraviny. Zistíte, že doma pripravená šťava sa nedá vôbec porovnávať s nejakým 100%ným džúsom z krabice a dodá Vám veľa energie. Je to proste „živá voda“ :). Neostávajte len pri mrkve, jablkách a pomarančoch – vyskúšajte odšťaviť všetko čo len zoženiete, aby ste zistili čo Vám chutí a čo nie. Najcennejšie živiny obsahujú zelené listy – šťava z nich je horká, preto sa miešajú so sladkým ovocím. Napríklad hlávkový šalát je skvelý s jesenným hroznom a žihľava s jablkom.

Osobne používam odšťavovač Sana omega a som s ním veľmi spokojná.

Okrem toho, že odšťaví bežné veci ako jablká a mrkvu, zvládne aj ananás, zelené listy a kokosový orech. Má nástavec na „homogenizáciu“ – ten používam na mletie namočeného hrachu (do hrachovej kaše alebo polievky) a tiež pohanky a orechov na „raw“ dezerty.

Ak máte radi pina coladu, tak tento odšťavovač budete milovať :)

Prikladám video so sympaťákom Deanom, ktorý Vám ukáže ako ľahko sa s odšťavovačom pracuje. Mňa presvedčil :)

PS: Ak si chcete svoje pitie štiav naozaj užiť, kúpte si aj sklenené slamky na pitie.  Prečo? Farebné fúziky sa dosť ťažko zmývajú a piť „živú vodu“ cez plastovú slamku je „divné“. :)

Posted in Výživová poradňa odporúča.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *