O mne

foto Lubica Novakova Vítam Vás na stránke vyzivova-poradna.sk!

Tie správne informácie môžu ľuďom zmeniť život a preto je nutné  podávať ich ďalej. Verím, že tu nájdete odpovede na svoje otázky.

Volám sa Ľubica a ako výživový poradca využívam všetky poznatky ktoré som doteraz nazbierala – počas štúdia farmácie to bola anatómia a fyziológia človeka, prírodné liečivá, výživa človeka a biochémia.

Po štúdiu som 6 rokov pracovala lekárni a venovala sa pacientom, výživa bola moje hobby. A teraz sa to otočilo. Zaoberám sa fungovaním metabolizmu, hormonálneho systému a génov v interakcii s výživou a využitím poznatkov v každodennom živote. Inšpiráciou je mi aj výživa našich predkov, tradičná čínska medicína, raw food, lebo v každom výživovom smere som našla kus pravdy.

Verím že svojimi skúsenosťami a znalosťami dokážem podporiť ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať a pomôcť im na ceste k cieľu.

Pri práci je pre mňa dôležitá otvorená komunikácia, rešpekt, tvorivosť a trochu zábavy :)

Teším sa na spoluprácu s Vami :)

Mgr. Ľubica Antolik Nováková

Čo je vlastne výživové poradenstvo?

 Služby výživového poradcu sú určené pre ľudí, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl a stravovanie k lepšiemu a potrebujú k tomu pomoc a informácie.

Zahŕňajú tieto základné činnosti:

  •  zistenie a zhodnotenie stravovacích návykov zákazníka – analýza bežného 7-dňového jedálnička
  • zistenie hmotnosti, bazálneho metabolizmu a percentuálneho zloženia tela – pomer svalovej a tukovej hmoty, vody v tele, prípadných svalových dysbalancií a ďalších zaujímavých údajov o tele (špeciálna váha – prístroj pracujúci na báze bioelektrickej impedancie)
  • výpočet ideálneho denného energetického príjmu a vyváženého pomeru makroživín, zostavenie nového stravovacieho plánu na sedem dní s ohľadom na cieľ zákazníka
  • edukáciu – význam makroživín a mikroživín pre zdravie človeka,  ako si potraviny vyberať, ako ich kombinovať a upravovať, odstránenie škodlivých návykov v životospráve ako napr. závislosti na sladkostiach, vhodné rozvrhnutie jedál počas dňa, rady a recepty
  • návrh výživy ako prevencie nemocí alebo podpory liečby nemocí
  • návrh výživy  na zladenie hormonálneho systému
  • návrh výživy na pozitívne ovplyvnenie ovplyvnenie expresie génov (NUTRIGENOMIKA)
  • odporučenie vhodnej pohybovej aktivity
  • kontrolné návštevy, meranie zmien, návrh ďalších zmien v životospráve