Dámy, nebuďte "prerastené víly" :)

Vypadávajú Vám vlasy a neviete zistiť prečo2

Vo výživovej poradni je to niekedy viac o „psychológii“ ako o výžive :)

Niektoré ženy chcú totiž chudnúť a ja by som im radšej odporučila aby pribrali..

Zdá sa mi, že nechcú prijať svoj vek a tvar svojho dospelého tela. Hovoria: „Pripadám si mohutná..chcela by som vyzerať tak, ako keď som mala X rokov – vtedy som sa cítila dobre. Chcela by som vyzerať jemnejšie, krehkejšie..ako víla.“

Tuším, že za takýmto želaním je porovnávanie sa s niekým iným a „kultúra mladosti a štíhlosti“.

Žena okolo tridsiatky zisťuje, že pre ňu v obchodoch nieje vhodné oblečenie, že jej už nepristane to čo predtým – okrem šiat možno ani účes, make up. Prestane sa cítiť dobre v svojom tele a porovnáva sa s dievčatami na ulici, ktoré majú žiarivé, bezstarostné tváričky. Neuvedomí si, オンライン カジノ že chodia len na strednú školu a vekovo aj hormonálne sú uplne niekde inde ako ona. Vďaka našej spomínanej „kultúre mladosti a štíhlosti“ sa žena chce „zaseknúť“ vo veku 18 rokov. Ale je úplne normálne a zdravé, že telo tridsaťročnej ženy nevyzerá akoby mala 18. Ak sa s tým ale nevie zmieriť, nasledujú diéty, očistné kúry, podváha, možno nízke percento telesného tuku – narušená hormonálna rovnováha, zimomrivosť, slabosť, únava a nervozita. Takáto ultraštíhla žena je často nekľudná -míňa veľa svojej energie na riešenie a analyzovanie úplných malicherností. (nervózna víla :))Dlhodobá podváha prináša ďalšie zdravotné riziká..

Preto navrhujem čím skôr vymeniť rolu „prerastenej víly“ za rolu múdrej a krásnej kráľovnej :) – táto rola by sa mohla páčiť každej žene a je aj adekvátnejšia veku. Alebo inak, možno zrozumiteľnejšie:

Dámy, ak chcete v živote niečo dosiahnuť – slpniť si svoje sny, mať skvelú prácu a rodinu, potrebujete zdravé a silné telo..nie tenučké ručičky a nožičky a vlasy dlhé po pás vejúce vo vetre ako v romantickom filme :).

 

 

Posted in Článok.

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *